10.1.13

Oczekiwanie

Zapraszam wszystkich również do poprzedniej notki z tutorialem do wykonania fotomanipulacji - LINK


modelka: klik
miasto: klik
książka: klik
świeczka:klik
tekstura 1: klik
tekstura 2: klik
tekstura 3: klik
tekstura 4: klik

Była to jedna z moich pierwszych prac, z której byłam bardzo zadowolona, bo pierwszy raz wzięłam się wtedy za coś bardziej skomplikowanego, coś, co potrzebowało więcej elementów. A przynajmniej dla mnie na tamtym poziomie. 

2 komentarze:

 1. Przeczytałam wszystkie notki od początku.
  To kim był przyjaciel przyznam, że chyba gdzieś tam mnie zaskoczyło, acz całość nie wywołała we mnie specjalnie wielkich emocji... To jak thriller. Dobre, fajne, lecz zakończenie nie pozostawia po sobie nic. Niedokończone... I to nie jest krytyka. Są ludzie, którzy lubią takie filmy i tacy, którzy ich nie lubią. Przyznam, że chciałabym wiedzieć czy zginął czy nie... Acz trzeba sobie dopowiedzieć... To zostawia coś dziwnego. We mnie^^'.
  Twój tutotial a nie tuRotial? o.o)... Nożyce. Gdy już zaznaczymy całość i połączymy linie to trzeba gdzieś z boku kliknąć, tak? [tak mi zadziałało, przyznam, że zawsze używałam odręcznego zaznaczania obszarów(czyt. tej pętelki xD) i... czym to się różni?]
  Jak pędzelkiem? To przecież maluje, a ty wycięłaś tak, zę nie ma maski(tak mi się wydaje, przyznam, że nie rozumiem ustawień maski, wielu... opcji)
  Nie używając maski?(przyznam, że gdy nie znajduję "krycia" zaczynam zastanawiać sie jaką wersję gimpa mam=.=' krycie= porywanie, tak?)
  Czytam dalej... i czym dalej jestem tym bardziej wydaje mi się to skomplikowane. Może dlatego, ze nie robiłam, a próbowalam zrozumieć? A bez rozumienia niektórych funkcji to trudne? :3

  Cóż, podziwiam cię i twoją wytrwałość w uczeniu się.
  Dalej będę tu zaglądać(chyba, że jak poprzednio zgubię adres i będę szukać przez brata-> pierwszy raz fejs, teraz jesteś w notce, wiec będzie łatwiej :D)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre porównanie, po części muszę się zgodzić. Szkoda, że nie wywarło na Tobie wrażenia, no ale może kiedyś uda mi się napisać coś lepszego :D
   Nie, nie, jestem pewna, że tutoRial :)
   Jak już zaznaczymy całość to trzeba kliknąć W zaznaczenie - jakby do środka. Nożyce różnią się od "pętelki" tym, że same wyszukują kontury i Ci je zaznaczają. Jeżeli zrobią to źle - możesz to poprawić.
   Biała maska warstwy działa tak, że jeżeli pomalujesz po niej pędzelkiem z wybranym kolorem czarnym to w tym miejscu na obrazku wytnie Ci się jego część. Oj, ciężko to tak jaśniej wytłumaczyć. Dlatego pędzelkiem.
   'Pokrywanie' jest jedną z opcji 'krycia'. Teraz już nie pamiętam jakie są nazwy w poprzednich częściach Gimpa, ale to chyba pozostało takie samo...

   Myślę, że aż tak bardzo skomplikowane to nie jest, ale chyba za bardzo wierzę w swoje umiejętności w tłumaczeniu - może jak spróbujesz zrobić to wtedy się dowiemy czy jest to bardzo skomplikowane, czy nie :)

   I dziękuję ;]

   Usuń